Křesťané Kuřim

Blog

Bůh nevěří na ateisty

Ateista – člověk, který věří, že Bůh neexistuje

Agnostik – člověk, který Boha ignoruje

Většina lidí ráda hazarduje. Ať už je to sazka, tip-sport nebo poker na facebooku, lidé mají rádi napětí a vzrušení, které s hazardem přichází. Vsadit všechno na jednu kartu nebo na jedno číslo a doufat, že to vyjde jak v Hollywoodském filmu, je znakem dnešní doby.

Největším hazardem ale není, když vsadíš všechny své peníze nebo majetek na jednu kartu. Největším hazardem je, když na jednu kartu vsadíš svůj život a svou duši... mimochodem to nejcennější, co máš. Lidé hazardují se svým životem, když sebevědomě prohlašují, že Bůh neexistuje. Sázejí to nejcennější, co mají, na jedinou kartu, na které je napsáno, že Bůh není a doufají, že nikdo jiný u stolu nemá kartu, která by tu jejich přebila.

Dvě otázky...
- Víš kolik váží všechen písek na Hawaii?
- Víš kolik je chlupů na zádech průměrného Tibetského jaka?
Dá se předpokládat, že ne. Z toho vyplývá, že jsou některé věci na světě, které nevíš.
Tohle je důležité si uvědomit, protože se najdou lidé, kteří si myslí, že znají naprosto všechno.

Jeden z největších vědců, Thomas Edison, prohlásil, že „nevíme ani jednu miliontinu jednoho procenta o čemkoliv.“ Otázka v tomto případě zní: Pokud by jsi znal neuvěřitelné jedno procento ze všech věcí, které se kolem dějí, je možné, že by v těch zbývajících 99% znalosti, kterou nemáš, mohla být bohatá evidence pro Boží existenci?

K tomu, aby člověk mohl říct, že Bůh neexistuje, by potřeboval dokonalou znalost naprosto všech věcí ve vesmíru. To by zahrnovalo například i informaci o milostném životě blech, které žily na zádech černé kočky, jenž byla vlastněna Napoleonovou prababičkou. Ateista by tedy měl být znám spíše jako agnostik = člověk, který Boha ignoruje.

Bůh nám říká, že tahle lidská ignorace je cílevědomá a úmyslná.
Žalm 10:4 „ve svojí pýše Boha vůbec nehledají, Bůh nemá místo v jejich myšlení.“

Není to o tom, že člověk NEMŮŽE Boha najít, ale o tom, že ho najít NECHCE. „Ateista“ nemůže najít Boha ze stejného důvodu, ze kterého nemůže zloděj najít policistu. Ví, že pokud by Boha našel, nebo jen připustil jeho existenci, tak by musel připustit, že je někomu bezpodmínečně zodpovědný a vykazatelný... což samozřejmě není příjemná myšlenka pro většinu lidí.

jen něco k zamyšlení...

[převzato z knihy "God Doesn't Belive in Atheist - Ray Comfort]

Jste zde: Hlavní strana Blog Bůh nevěří na ateisty